Новини

«Укртрансгаз» закупатиме газ малими лотами

«Укртрансгаз» оголосив три тендера на поставку природного газу обсягами 20, 20 і 50 млн куб. м із загальною очікуваною вартістю 819 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає Ugmkinfo.

Згідно з повідомленням, тендери оголошено щоб оцінити ринок малоцінових пропозицій.

«Очікуємо, що ці закупівлі будуть особливо цікаві для постачальників і газодобувних компаній, що оперують незначними обсягами газу», – йдеться в повідомленні.

Проектами договорів передбачено, що постачальник буде зобов`язаний передати оператору ГТС протягом жовтня–квітня природний газ обсягом 2-3 або 7-8 млн куб. м на місяць.

Оператор ГТС України використовує природний газ в своїх виробничо-технологічних процесах, в першу чергу, для забезпечення транзиту газу до країн ЄС і транспортування блакитного палива українським споживачам, а також для послуги балансування. Керуючись економічною логікою, закупівельною стратегією компанії та чинним законодавством, уже третій рік поспіль Укртрансгаз здійснює закупівлі природного газу для виробничих потреб виключно на конкурентних та прозорих умовах за допомогою електронної системи публічних закупівель Prozorro.

Раніше в цьому місяці філія «Оператор ГТС України» за допомогою Prozorro визначила переможців у 8 торгах на постачання газу для власних потреб сумарним обсягом 1,7 млрд куб. м на загальну суму 14,4 млрд грн (без ПДВ). Середня закупівельна ціна однієї тисячі куб. м газу склала 8311 грн (без ПДВ), що на 4% менше за початкову очікувану ціну.  Також один аналогічний тендер не відбувся, а ще три були автоматично призупинені системою по причині наявності скарг від учасників торгів ПрАТ «ВК «УКРНАФТОБУРІННЯ» та ТОВ «ДТЕК ТРЕЙДІНГ».

Розгляд цих звернень Антимонопольний комітет призначив на 27 та 29 серпня.