НовиниТоп

НКРЕКП збирається скасувати формулу Роттердам+

 

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), має намір з 1 липня 2019 року скасувати постанову №289 від 3 березня 2016 року про запровадження формульного ціноутворення на енергетичне вугілля за принципом вартість у порту Роттердам плюс вартість доставки до України.

Проект рішення про визнання таким, що втратив силу цього і ряду інших постанов НКРЕКУ включений до порядку денного засідання регулятора 23 серпня, передає Ugmkinfo.

“З метою приведення нормативно-правової бази регулятора до вимог закону України Про ринок електроенергії”, – йдеться у повідомленні.

У документі вказується, що формулу планують скасувати у зв’язку з початком дії нового ринку електроенергії.

Нагадаємо, у березні 2016 року НКРЕКП під керівництвом Дмитра Вовка затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію – так звана формула “Роттердам +”. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалося за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”.