Новини

Український експорт деревини скоротився втричі

Середньодобовий експорт деревини з 23 липня по 6 серпня зменшився втричі – до 1,5 тис. тонн проти 2,8 тис. тонн у червні.

Про це повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби, передає Ugmkinfo.

Як розповів директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд, середньодобовий показник оформлення на експорт паливної деревини у липні  зменшився майже в 2 рази у порівнянні з червнем.

Крім того, у липні кількість експортованої паливної деревини становила 46 тис. тонн проти 84,3 тис тонн у червні.

У ДФС зазначили, що експорт лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів дозволено лише за наявності сертифіката про походження. При митному оформленні митниці ДФС керуються інформацією щодо стану деревини, яка зазначається у сертифікаті.

Але основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів є внесення недостовірних відомостей щодо характеристик товару до сертифікату про походження. Йдеться про підміну кодів. Наприклад, ліс-кругляк, що заборонений до вивезення, декларується як паливна деревина.

У цілому, протягом семи місяців 2018 року митниці ДФС зафіксували 45 справ про порушення митних правил на загальну суму близько 40 млн грн. У минулому році було порушено 163 справи на 20 млн грн.