Новини

Експорт українських товарів збільшилися на 12%

Обсяги експорту українських товарів за 6 місяців поточного року збільшилися на 11.5% у річному вимірі та становили 3.4 млрд дол. США.

Такі показники опублікував Національний банк України (НБУ), повідомляє Ugmkinfo.

Основний внесок у зростання експорту забезпечували поставки металургійної продукції, зростання яких прискорилося (до 32.5% р/р).

Завдяки ранньому початку збиральної кампанії покращилися показники експорту зернових культур та прискорилося зростання експорту продукції харчової промисловості (зокрема м’яса). Водночас зростання експорту товарів у цілому порівняно з травнем уповільнилося за рахунок продукції машинобудування та хімічної промисловості.

Також в НБУ зазначили, що за січень-червень 2018 року експорт товарів зріс на 11,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 21,2 млрд дол. США.

Обсяги імпорту товарів у червні становили 4.3 млрд дол. США, проте його зростання істотно сповільнилося (до 9.9% у річному вимірі) насамперед за рахунок продукції машинобудування та хімічної промисловості. Натомість через зростання світових цін на нафту та природний газ збільшення вартісних обсягів імпорту енергоносіїв залишалося на високому рівні (32.7%).

«Загалом за січень-червень імпорт товарів зріс на 14% рік до року і становив 25.5 млрд дол. США», повідомили в НБУ.

За фінансовим рахунком чистий приплив капіталу у червні становив 148 млн дол. США (у червні минулого року – 282 млн дол. США), та був забезпечений чистим припливом прямих іноземних інвестицій.

«Обсяг їх надходжень у червні збільшився до 462 млн дол. США, з яких 67% становили операції з переоформлення боргу банківського сектору в статутний капітал. За січень-червень 2018 року чисті надходження ПІІ сягнули 1.2 млрд дол. США», – зазначив регулятор.