Новини

Фірташ оскаржить відібрання у нього ЗТМК

Group DF вважає рішенням Господарського суду Запорізької області про розірвання договору Фонду держмайна України з компанією Tolexis Trading Limited про заснування ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» необгрунтованим і політично мотивованим, повідомляє прес-служба.

Відтак, Group DF, яка належить Дмитрові Фірташові, має намір оскаржувати рішення в українських і міжнародних судах.

Зокрема, свою позицію група обгрунтовує тим, що з появою Tolexis Trading Limited у керівництві ЗТМК, комбінат почав отримувати прибуток, держава отримувати щорічні дивіденди, а також розпочалося погашення боргів підприємства, через які комбінату загрожувала повна зупинка.

«Зокрема, тільки в Пенсійний фонд України було направлено понад $800 тис. на покриття боргів, накопичених ЗТМК за період, коли комбінат перебував у державній власності», – наголошують у повідомленні.

«Незважаючи на кризу в країні, підприємство запустило масштабну програму модернізації, пройшло ряд міжнародних сертифікацій і початок продажу своєї продукції на китайський і європейські ринки», – додають у прес-службі.

З 2013 року підприємство отримало 480, млн грн. чистого прибутку, а державі було виплачено понад 135,6 млн грн. дивідендів. Зазначається, що компанія Tolexis Trading Limited не виплачувала собі дивіденди, а направляла їх на підтримку операційної діяльності підприємства.

Нагадаємо, що 9 липня Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед» про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) та до ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» про повернення майна