НовиниТоп

В Мінекології попередили: роздільний збір сміття передбачає підвищення тарифів

Зараз громадяни платять за збір, транспортування та захоронення відходів, але не за утилізацію та переробку

Україні доведеться підняти плату за управління побутовими відходами, щоб побудувати систему роздільного сміття на зразок європейської.

Про це в ефірі програми «Бацман» на телеканалі «112 Україна» заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що за нинішнього тарифу запровадити таку модель неможливо.

«Якщо мова йде про роздільне збирання сміття: папір, метал, пластик чи дерево – це ті ресурси, які компанії можуть забирати безкоштовно і громадяни не будуть за це платити. Є якась частина сміття, за яку треба заплатити. Я розумію, що це непопулярне рішення, але ми повинні бути готові до підвищення ціни», – пояснив Семерак, зазначивши, що кожен громадянин зараз платить за збір, транспортування та захоронення, але не за утилізацію та переробку побутових відходів.

За словами міністра, найбільша відповідальність за хаотичне поводження із побутовими відходами лежить на  органах місцевого самоврядування.

«Органи місцевого самоврядування, на чиїх територіях локалізуються сміттєзвалища, несуть відповідальність за те, що твориться на їхній землі. На жаль, за 25 років в Україні не було вироблено державницької позиції щодо вирішення проблеми із відходами. Тільки торік ми нарешті отримали Стратегію управління відходами, яка стала першим таким документом національного рівня», – сказав Семерак.

Він повідомив, що зараз мінприроди спільно із іншими профільними міністерствами працює над зміною законодавства, яке б дозволило реалізувати урядову Стратегію.

«Є десять різних законопроектів, які ми хочемо до кінця року внести на розгляд парламенту. Один із них – рамковий закон про відходи, який імплементує європейську Директиву, і дев’ять галузевих, зокрема, закон, який буде створювати правильні економічні умови для поведінки з твердими побутовими відходами», – пояснив міністр.