Новини

У Хмельницькому запустили екоавтобус для збирання у містян токсичних відходів

Днями у Хмельницькому вийшов на перший маршрут еко-автобус, що прийматиме від містян токсичні побутові відходи. Салон автобуса обладнаний спеціальними контейнерами, крісел для пасажирів у ньому немає, повідомляють Рodrobnosti.ua.

На еко-маршруті працює сортувальницею побутових токсичних відходів підприємства «Хмельницькспецкомунтранс» Євгенія Смолієнко, яка роз’яснює містянам, що саме можна принести до пересувного пункту, а також роздає листівки.

«Видів відходів тут вісім: це батарейки та акумулятори, електричне обладнання, медикаменти, які втратили термін придатності, термометри та ртутновмісні матеріали, упаковка, тара від миючих засобів, тара від фарб, клеїв, лаків – все це приймається», – говорить Євгенія Смолієнко.

Окрім волонтерів, Євгенії допомагає її донька. Відпрацьовані побутові відходи приймають у будь-якому вигляді. Лише термометри та енергоощадні лампи мають бути не биті, і їх потрібно приносити загорнутими в папір.

Для кожного виду відходів – окремий контейнер. Тут можна позбутися старих телевізорів, мобільних телефонів, зарядних пристроїв та планшетів. Потім усе це складуть у металеві ємності та передадуть на утилізацію.

За словами голови Хмельницької міської ради Олександра Симчишина, місто уклало угоду зі спеціалізованим підприємством, яке має сертифікацію Мінекології та природних ресурсів на утилізацію небезпечних відходів. Вторсировино, яка йде на продаж є непрацюючі електротехнічні прилади, а решта здається на утилізацію безкоштовно.

Екобус виходитиме на вулиці міста тричі на тиждень. Працюватиме зранку до вечора в одинадцяти точках в різних мікрорайонах. Графік роботи розмістили на сайті міськради, в соцмережах та на кожному будинку. Мешканці Хмельницькою появу еко-автобуса підтримують і вже приносять небезпечні відходи, замість того, щоб викидати їх у сміття. Найближчим часом у місті планують знайти альтернативу поліетиленовим пакетам, які так само завдають серйозної шкоди довкіллю.