Новини

Найбільшими імпортерами пшениці у світі стануть Єгипет та Індонезія

За даними червневого звіту від МСГ США, у 2018/2019 МР найбільшими світовими імпортерами пшениці стануть Єгипет (12,5 млн тонн) та Індонезія (12,5 млн тонн), а загальні обсяги світової торгівлі даною зерновою культурою будуть рекордними та оцінюються в 186,7 млн тонн, повідомили в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Основними поштовхами до росту споживання зернової в цих країнах стали ріст населення, збільшення частки кормового споживання та активна урбанізація.

Цьогорічні проблеми з погодою в основних країнах-виробниках та високий попит зі сторони імпортерів будуть виступати головними факторами підтримки цін. Аналітики МСГ США наразі прогнозують скорочення світового виробництва пшениці у 2018/2019 МР до 744,7 млн тонн, що на 13,5 млн тонн поступається минулорічному показнику. Кінцеві світові запаси пшениці також переглянуті у бік скорочення до 266,1 млн тонн, що на 6,2 млн тонн менше минулорічного показника в 272,4 млн тонн. Поряд із цим світове споживання пшениці у 2018/2019 МР зросте у порівняні з минулим роком до 750,8 млн тонн (+7,8 млн тонн). Споживання пшениці переглянуто в бік росту в основному завдяки таким країнам як Китай, Єгипет та Індія. Вартий уваги і той факт, що Росія скоротить споживання пшениці у порівнянні з попереднім роком на 5,5 млн тонн до 39,5 млн тонн через суттєве скорочення виробництва у зв’язку із несприятливими погодними умовами.

Ольга Харабара, аналітик ринків зернових та олійних культур, Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» зазначає, що Україна цьогоріч попри несприятливі умови у більшості світових країн-виробників має всі шанси зібрати урожай пшениці на рівні минулого року, адже дощі, які пройшли за останній тиждень по всій території України, допоможуть компенсувати необхідний дефіцит вологи, який спостерігався напередодні.