Новини

«УЗ» готує свій перший публічний інтегрований звіт

Вже влітку цього року ПАТ «Укрзалізниця» планує представити свій перший публічний інтегрований звіт. Він буде охоплювати результати діяльності компанії за 2017 рік. Таким чином, Товариство приєднається до практики провідних вітчизняних та іноземних компаній, які публічно та відкрито звітують перед своїми співробітниками громадянами, міжнародним співтовариством, експертною та бізнес-спільнотою про економічні, соціальні та екологічні результати своєї діяльності, пише Магістраль.

Важливість цього кроку для Товариства важко переоцінити. Достатньо сказати, що більше 65% фігурантів поважних світових рейтингів (в т.ч. The Reputation Institute) щороку готують публічні річні, нефінансові (соціальні) чи інтегровані звіти. Серед них і такі лідери транспортної галузі, як Deutsche Bahn (Німеччина), Union Pacific (США), РЖД (Росія), SNSF (Франція) та багато інших компаній. Також серед важливих гравців на інших ринках можна виділити, наприклад, Apple, Microsoft Corporation, General Electric, Toyota, Coca-Cola Company, Johnson&Johnson, Vodafone, Cargil та ін. В Україні подібні публічні звіти також поступово стають нормою – якщо раніше їх публікували переважно великі міжнародні компанії, вже з 2016 року звітувати про свою діяльність за міжнародними стандартами почали й компанії державного сектору. Йдеться про «Нафтогаз Україна» та НАЕК «Енергоатом». В таких умовах ПАТ «Укрзалізниця» більше не може залишаться осторонь глобальних тенденцій.

«Цього року Укрзалізниця буде вперше публічно звітувати перед громадськістю про результати своєї фінансової та нефінансової діяльності. Наша стратегічна мета – максимальна прозорість бізнес-процесів та підзвітність Товариства суспільству з урахуванням міжнародних стандартів. Власне, відповідальність бізнесу перед населенням – це та рушійна сила, що дозволяє європейській спільноті підтримувати високий рівень добробуту. На цей шлях стає й українська залізнична компанія. Адже нашою головною задачею є сталий розвиток як Товариства, так й всієї України в цілому», — підкреслив Желько Марчек, член правління ПАТ «Укрзалізниця».

«Укрзалізниця готова показати, яким чином її бізнес-стратегія та поточна діяльність створюють цінність для компанії та суспільства в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективі. Цього чекають від нас ключові зацікавлені сторони – співробітники, українське суспільство, органи державної влади, міжнародні фінансові інститути, інвестори, експерти та бізнес-партнери. І саме відповідність їх очікуванням дасть можливість компанії закласти основи для свого економічного зростання та сталого розвитку», — розповів Ростислав Курінько, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності.

Окрім іншого, важливо зазначити, що підготовка інтегрованої звітності – це демонстрація високого рівня розвитку практик корпоративного управління. А метою реформування Товариства якраз і є створення потужної та ефективної системи управління компанією, що відповідає українським та міжнародним ринковим вимогам. Таким чином, підготовка даного звіту є логічним продовженням глобальної стратегії розвитку ПАТ «Укрзалізниця».