БізнесНовини

ГП «Укрспирт» хоче формульне ціноутворення

ГП «Укрспирт» хоче змінити підхід до ціноутворення при продажу спирту виробникам горілки. Якщо досі ціна в договорах була фіксованою, тепер буде запроваджена формула, яка дозволить підвищувати ціну на спирт, у випадку збільшення ціни на зерно і газ.

«Донині ціна на спирт складалася буквально на коліні, кулуарно: директор з директором домовлялися. Зараз ми виходимо з ініціативою запровадження абсолютно прозорої формули ціноутворення. Ми – державна монополія і маємо заробляти. Отже, у формулу буде забита рентабельність, з якою ми маємо працювати. Плюс якийсь має бути прибуток, адже держава вимагає, щоб ми мали прибуток», – розповів Лучечко в інтерв’ю 112.ua

Наразі формула узгоджується з Міністерством аграрної політики і продовольства. «Укрспирт» збирається запровадити її з 1 січня 2018 року.

«”Горілчаники”, звичайно, впираються, вони цього не хочуть. Їм простіше було працювати з фіксованою ціною. Але ми хочемо цю ситуацію переламати», – зазначив Лучечко.

За словами і.о. директор ДП «Укрспирт» нинішні ціни на спирт не є справедливими. «Ті ціни, які зараз є, їх, певно, що треба розбирати. Я, чесно кажучи, не маю бажання створювати нині конфліктну ситуацію з виробниками горілки. Якщо ми будемо мати можливість рухатись хоч би з якимось прибутком і дійти до кінця року, ми вийдемо з пропозиціями про її зміну вже після того, як термін дії діючих договорів спливе – з 2018 року», – сказав він.

Також, Лучечко не виключив можливості перегляду вже діючих договорів з горілчаними компаніями: «Знов ж таки, якщо мені фінансове управління скаже, що з такою ціною ми не проходимо, будемо вимушені переглядати ціни у бік збільшення». Але пообіцяв, що рішення буде прийнято після обговорення з горілчаниками.